अन्तराष्ट्रियअन्तराष्ट्रियसमाचार

शेइनबाउम मेक्सिकोको पहिलो महिला प्रदानमन्त्रि बनिन्

Quietly Jewish scientist poised to win Sunday's Mexican presidential election | The Times of Israel

मेक्सिको नगरपालिका कार्यालयमा अगाडि बढेकी मार्गदर्शिका शेइनबाउमले इतिहास बनाएकी छिन्। उनले विजयी भएर मेक्सिकोको पहिलो महिला प्रदानमन्त्रि बनिन्। उनको यो उपलब्धि समाजमा गरिएको जनचेतना बढाउने क्रियाकलापहरूको एक प्रतिक हो।

शेइनबाउमको यो सफलता नै मेक्सिकोको सामाजिक राजनीतिक संरचनामा महिला हकको महत्त्वलाई देखाउँदै छ। उनको प्रदानिता नै एक नयाँ संयमको प्रारम्भ हो जसले महिलाहरूलाई सामाजिक, आर्थिक, राजनीतिक क्षेत्रमा अधिक सम्बोधन र सम्मान प्रदान गर्ने संदेश पठाउँछ।

उनको यो उपलब्धि मानव अधिकार, समाजिक समावेश, राजनीतिक समानता र महिला सशक्तिकरणको प्रोत्साहनलाई नै प्रेरित गर्दछ। शेइनबाउमले आफ्नो प्रदानमन्त्रि द्वारा मेक्सिकोको सामाजिक राजनीतिक रूपमा एक नयाँ दिशाको साथ संरचित गरेकी छिन्।

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x